LASİK ve SIK SORULANLAR

Excimer Lazer ile hangi kusurlar düzeltilebilir?

image4

Miyopi, Hipermetropi , Astigmatizma ve Presbiyopi (40 yaşından sonra yakın gözlüklerinden kurtulmak için).  

İşlem ne kadar sürüyor? Ne tür Anestezi kullanılır?

image5

  Toplam hazırlık ve çalışma süresi yaklaşık 10-20 dakika, lazer operasyonun kendisi yalnızca saniyeler sürer. Ameliyattan önce gözleri uyuşturmak için lokal anestetik göz damlaları kullanılır.  

Ne zaman işe dönebilirim? Her iki göz de aynı anda yapılır mı?

image6

 Lasik'ten sonra ertesi gün işe dönebilirsiniz. Lasik'ten sonra rahatsızlık sadece 2-3 gün sürer.  Diğer excimer lazer yöntemlerinde iyileşme süresi 3-5 gün olacaktır. Aynı günde her iki göze de lazerle düzeltilir. Böylece günlük hayatınıza daha hızlı  dönebilirsiniz .

Operasyon sonrası kontrol ne zaman yapilir?Kontrolü kim yapar?

image7

Dr. Kumral ameliyatin ertesi günü kontrole gelmenizi ister ve kontrolü kendisi yapar. Ameliyatın sonunda bakım talimatları tarafınıza verilecektir. Ayrıca Dr. Kumral’a mobil telefonundan ulaşabilirsiniz.   

Lazer göz ameliyatı bana ne kadara mal olacak?

image8

Size basit bir kaç soru ile fikir verebilmemiz için bizi arayın ya da e-posta gönderin. Detaylı konsültasyon sonucunda hangi excimer laser operasyonunun size uyacağına karar verince kesin bir maliyet verebiliriz.  Lazer ameliyati olmaya karar verdiğinizde konsültasyon'un maliyetini ameliyat maliyetinden  çıkarıyoruz.  Yani Konsultasyon size ucretsiz oluyor. Sürpriz masraflar da yok.

LASİK veya Excimer Laser Ameliyati için iyi Bir Aday mısıniz?

image9

EVET: gözlerinizin numarası en az bir yıl değişmemişse,  gözleriniz ve genel sağlık durumunuz iyi ise. 

ABD'de FDA, 18 yaşın üzerindeki herkes için LASIK'i onayladı. Yaşamın ilerleyen dönemlerinde (katarakt gibi) ortaya çıkan şartlar uygunluğu etkileyebilir ancak LASIK olmak için ileri yaş çok önemli değildir. Katarakt ameliyatı geçirmişseniz ve göremiyorsanız ve gözlükle okumaya ihtiyacınız varsa excimer lazer ameliyatı sizin için iyi bir seçim olabilir.  


HAYIR: Hamileyseniz, diyabetiniz kontrol altinda değilse, HIV, lupus veya romatoid artrit gibi sistemik hastalıklarınız varsa excimer laser ameliyatı sizin icin uygun olmayabilir. Sizle en iyi seçenekleri değerlendirmek ve tartışmak için buradayız. Her zaman arayabilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.